3 kwi 2017

Układ słoneczny

Synek chyba gdzieś w bajce podłapał, że jest coś takiego jak planety, więc jak porządna mama wziełam się do pracy. Najpierw pokazałam mu pare zdjęć na interecie, póżniej obejrzeliśmy pare filmów na you tube. Poniższa piosenka najbardziej przypadła nam do gustu. (Synek do dziś ją śpiewa, ja zresztą też- ogólnie filmy z serii Have Fun Teaching są bardzo bardzo fajne)Byliśmy w bibliotece po jakieś książki o tej tematyce, niestety nie znaleźliśmy nic szczególnie ciekawego. Może wy coś polecacie?

Nasza ulubiona piosenka zainspirowała nas do zrobienia czegoś w stylu plakatu.

https://i0.wp.com/www.shiningmom.com/wp-content/uploads/2015/02/Solar-System-Coloring-Pages-For-Kids.jpg
Planety 

Na pinterest.com znalazłam darmową kartę pracy i wzieliśmy się do roboty . Karta do pobrania TU z tej o to strony Musieliśmy pomalować naszą kartkę bo mieliśmy tylko fioletową, była to dodatkowa zabawa z farbami


Przy robieniu plakatu, słuchaliśmy piosenki i oglądaliśmy zdjęcia planet by synek wiedział na jaki kolor mniej-więcej je malować


Na koniec pomogłam mu wyciąć planety gdyż Synek nie miał natchnienia na zabawę z nożyczkami

A o to efekt końcowy


Synek ma 4 lata więc za wiele się nie zagłębialiśmy w detale. Wie, że jest 8 planet, zna ich nazwy po kolei w zależności do ich położenia od słońca, która to Ziemia (Earth) i że my na niej mieszkamy, oraz pare innych faktów. Lekko i wesoło bo w tym wieku (jak i u starszych) najważniejsze by dziecko miało przyjemność z tego co robi :)

PSSSst... nie zapomnij polubić naszej strony na  Facebook'u by na bieżąco podążać za naszymi pomysłami :)

2 komentarze:

  1. Super :) Prosto i bardzo przejrzyście, na pewno na długo zostanie w głowie :) Ekstra !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Plakat dalej wisi na lodówce i Synek co jakis czas podchodzi i śpiewa piosenkę pokazując na planety ;) więc coś w głowie napewno zostało :)

      Usuń

Popularne posty