12 maj 2017

Queens County Farm Museum

http://www.queensfarm.org/about.html

Czyli wieś w mieście


Na ładny, pogodny dzień, gdy macie ochotę poczuć się prawie jak na wsi, albo conajmniej pokazać dzieciom jakieś zwierzęta, wybierzcie się do Queens County Farm Museum. Znajduję się jakieś 20 minut jazdy samochodem od Maspeth/Ridgewood/Middle Village. Wejście jest za darmo. Parkingu nie ma ale ja byłam na tygodniu i bez problemu zaparkowałam na ulicy przed samym wejściem.


Na samym wstępie, po lewej stronie, możecie zajść do małego sklepiku -Gift Shop- aby kupić karmę (suchą trawę w papierowej torebce za "jedyne" $3) dla kóz i innych zwierząt.Na farmie są barany


Lamy (dzieci które znają książki z seri Llama Llama z pewnością się ucieszą)


Wścibskie kozy które pożarły nam trawę włącznie z torbą (chyba dlatego trawa jest pakowana w papierowe torby heheh)


Wszystkie zwierzęta chętnie zajadały trawę z łapek dzieciaków. A słomiany kapelusik też pewnie ze smakiem by zjadły ;)


Były też konie i kucyki


Jest to idealne miejsce na niedługi spacerek, dzieci mają radość że widziały jakieś zwierzątka (mówię jakieś bo nie oczekujcie zoo, jest tam parę zwierząt, które można znaleść na wsi i tyle) pokarmiły je, a farma jest blisko więc nie trzeba daleko jechać. Zdecydowanie polecam.

Wiem też, że często są organizowane zabawy dla dzieci. Rozstawiane są wtedy mini karuzele i tego typu atrakcje dlatego warto zaglądać na Queens County Farm kalendarz by sprawdzać co i kiedy. Na przykład:
W Maju zaczyna się Farmstand czyli będzie można kupić u nich warzywa i owoce
17 Sierpnia będzie Antique Motorcycle Show
23 Sierpnia będzie Queens County Fair na którym będą arts and crafts, wyścig świń, różne konkursy a także beer garden itp.
Pod koniec sierpnia zacznie się możliwość błąkania się po 'kukurydzianym' labiryncie (corn maze)
W październiku można kupić jabłka albo iść na pumpkin patch... a na koniec października będzie Jesienny festiwal dla dzieci, także co jakiś czas są jakieś małe atrakcje. Po więcej szczegółów zajrzyj na ich stronę.

Pozdrawiam

PSSSst... nie zapomnij polubić naszej strony na  Facebook'u by na bieżąco podążać za naszymi pomysłami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty