18 mar 2017

Zamrożone jaja dinozaurówW Nowym Jorku znowu mamy zimę podczas której śnieg pada 2 razy ale za to konkretnie. Tym razem było też bardzo zimno i niskie temperatury wszystko zamroziły. Byliśmy zmuszeni do siedzenia w domu- czego bardzo, bardzo nie lubię. Dla zabicia nudy i wykorzystując niskie temperatury, zrobiliśmy
Zamrożone Jaja Dinozaurów


w domu wyszukałam:

 • balony
 • barwniki do jedzenia - food coloring
 • i małe dinozauryZaczęliśmy od dodania 1-3 kropelek barwnika, następnie wsadziliśmy dinozaura do balona (co nie jest takie proste hehe) a później dodaliśmy wody. Radzę robić to nad zlewem. Jeden balon wyleciał mi z ręki gdy chciałam go zakręcić i piękna zielona woda była wszędzie.
Gotowe balony zanieśliśmy na zewnątrz i wystarczyło przeczekać dobę (można też spokojnie wrzucić do zamrażalki). O to efekt końcowy
Dałam synkowi kubek z ciepłą wodą, dużą strzykawkę i miał frajdę. Polewał lód aż był wstanie wyciągnąć dinozaura. Taka prosta rzecz a jak cieszyła :)PSSSst... nie zapomnij polubić naszej strony na facebook'u by na bieżąco podążać za naszymi pomysłami :)

4 komentarze:

 1. Ciekawy pomysł ,zawsze chcę coś podobnego wykonać z Ewką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Proste, nie trzeba dużo rzeczy a radości trochę jest. Jajka szybko się nie rozpuszczały więc Synek pół dnia się bawił :)

   Usuń
 2. Ciekawy pomysł ,zawsze chcę coś podobnego wykonać z Ewką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja, bawiliśmy się podobnie ale nie w jaja, a to bardzo ciekawa alternatywa :) Wypróbujemy jak tylko pojawi się większe słońce :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty