11 mar 2017

5 Najfajniejszych Aplikacji Edukacyjnych dla Przedszkolaka


Aczkolwiek wszyscy wiemy, że dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu na telefonie, ipad'dzie, tabletach itp. ciężko jest tego całkiem uniknąć, dlatego na naszych sprzętach Synek ma dostęp do wielu aplikacji edukacyjnych. Poniżej znajdziesz listę kilku naszych ulubionych, które bardzo polecam.

1. Endless Alphabet -$8.99 -tak wiem, droga aplikacja ale jest warta każdego grosza.


Z puli wyrazów dziecko wybiera sobie które chce.


Wyraz rozpada się na litery. Dziecko musi przeciągnąć każdą literę w odpowiednie miejsce. Gdy dziecko naciska na literę i próbuje ją przeciągnąć, ona wydaje z siebie dźwięk danej litery np. "l" , "b" , "e" więc dziecko ćwiczy 'letter sounds' (dźwięki liter) co jest bardzo ważne w nauce czytania po angielsku (w angielskim każda litera ma nazwę A- "ej", B -"bi" itp. ale też ma dźwięk A-"a", B-"b" [dźwięki liter są mniej więcej takie same jak w polskim języku] więcej na ten temat możesz poczytać tutaj). Także cała zabawa jest bardzo dobrym przygotowaniem do czytania.

Po tym jak dziecko ułoży cały wyraz włącza się krótki, przeważnie zabawny filmik ze śmiesznymi stworkami które przedstawiają znaczenie danego wyrazu .Także oprócz liter dziecko rozszerza swój zasób słownictwa, lub w przypadku dziecki mówiących głównie po polsku (tak jak Synek) uczy angielskiego.2. StarfallABCs - FREE- jedna z moich ulubionych aplikacja do nauki liter. (Jest również strona www.starfall.com gdzie jest dużo więcej edukacyjnych ciekawostek) Wiele szkół używa tej stron.


Każda z liter przedstawia obrazek zaczynający się na daną literę. Głos czyta "f" - "fox" i dziecko musi znaleść i kliknąć literkę f. Dziecko ćwiczy nazwy a także i dźwięki liter, przy tym poznaje też wyrazy zaczynające się na daną literkę.


Jest też pare piosenek o literach a, e, i, o, u, piosenka z całym alfabetem, kilka piosenek z numerami itp.


3. TallyTots Counting- $2.99- Ta aplikacja przedstawia numery od 1-20 w formie krótkich gier.


Np. na numerze 5 jest 5 doniczek. Dziecko musi przeciągnąć chmurkę z padającym deszczem nad każdą doniczką by wyrósł kwiatuszek. Gdy wyrośnie wszystkie pięć kwiatkwów, plansza przesuwa się na numer 6 i tam jest kolejna mini gra/zabawa.
4. Storybots Learning- FREE- Edukacyjne filmiki w których śpiewające roboty uczą na różne tematy takie jak: alphabet, numbers, shapes, colors, emotions, animals, dinosaurs, body parts, vehicles, space etc.
5. AlphaTots Alphabet- $2.99- podobnie jak TallyTots, ta aplikacja przedstawia alfabet i każda literę w formie krótkich gier/zabaw.


Np. K is for Kick (kopnięcie) i dziecko musi nacelować piłkę by trafić do bramki (głos w tle oczywiście mówi dziecku nazwę litery i wyraz który się na nią zaczyna)A jakie są Twoje ulubione aplikacje dla dzieci?

PSSSst... nie zapomnij polubić naszej strony na  Facebook'u by na bieżąco podążać za naszymi pomysłami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty