22 kwi 2017

Alley Pond Park

Odkryliśmy fajny, duży, park z placami zabaw na Queens, NY. Nazywa się Alley Pond Park i jest jakieś 20 minut samochodem od okolicy Maspeth/Ridgewood. Jak dojechać znajdziesz na Google Maps.


Zajechaliśmy według GPS'a do południowej części parku. Jest tam duży parking by spokojnie zaparkować samochód i 'wygramolić' się z wózkami, rowerkami, hulajnogami, torbami itp. (wiecie o co chodzi)


 Park jest ogromny i następnym razem pojedziemy na północną część, zobaczyć the Alley Pond Environmental Center. W tym budynku i na terenie parku, mają w wyznaczone dni, ciekawe, darmowe, zajęcia dla dzieci o ptakach, robakach itp. Więcej informacji możecie znaleść na stronie: www.https://www.nycgovparks.org/events/ . Widziałam na stronie, że mają również płatne, edukacyjne zajęcia dla toddlers, preschoolers i starszych dzieci, a również mają summer camps, także zapraszam na stronę Alley Pond Environmental Center po więcej informacji.
Ok, wracając do naszej wycieczki.... Do parku weszliśmy od strony na mapie zaznaczonej parking, gdzie były dwa długie chodniki, otoczone drzewami i polanami.


Synek spokojnie biegał i bawił się. Idealne miejsce na jazdę rowerem czy hulajnogami. Można spokojnie usiąść na ławce i obserwować dziecko bez niepokoju że pojedzie i nie będzie go widać. Na końcu tego długiego chodnika był plac zabaw # 1Plac zabaw nie jest wielki. Znajdują się w nim duże i małe huśtawki. Najlepszym plusem jak dla mnie było to, że obok placu zabaw stoją 3-4 duże stoły piknikowe na których można się rozłożyć z kawką i lunchem dla dzieci. Stoły są blisko więc dzieci mogą biegać, bawić się, a mamuśki mogą chwilkę odsapnąć ;)Obok placu zabaw jest wielki dąb a w okół leży mnóstwo żołędzi. Wykorzystaliśmy to i za pomocą wielkiego kamienia rozbijaliśmy żołędzie by zobaczyć co się kryje w środku.A o to jak wygląda środek żołędzia. Z ciekawości aż "googlowałam" czy jest to jadalne heh ale niestety nie bardzo także pozostaliśmy na tym że to dobre jedzonko dla wiewiórek.


Następnie, poszliśmy na niedługi spacerek od tego placu zabaw, przeszliśmy przez lasek 


 Chłopaki poszaleli na hulajnogach (na zdjęciu akurat szliśmy pod górę więc tu nie poszaleli hehe)  i dotarliśmy do drugiego, większego i dużo fajniejszego placu zabawBardzo ciekawa konstrukcja przypominająca domek na drzewie i do tego naprawdę fajna ślizgawka 


jedyny malutki minusik to to, że tu już było wiele dzieci i dużo się działo, ale za to nasze pociechy miały wielką frajdę.

Po bardzo mile spędzonym dniu w Alley Pond Park mogę z  pewnością stwierdzić, że napewno wrócimy do tego parku i jak najbardziej polecam go innym :)

PSSSst... nie zapomnij polubić naszej strony na  Facebook'u by na bieżąco podążać za naszymi pomysłami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty