3 gru 2016

Odliczamy dni do Świąt

Nadszedł czas na odliczanie dni do Świąt. Synek jest już na tyle duży że rozumie co to są święta i oczywiście fakt że oznacza to że przyjdzie Mikołaj z prezentami, dlatego też odliczanie nabrało nowego wymariu tego roku...Opowiem wam w jaki sposób odbędzie się odliczanie w naszym domu

Otóż zaczęłam od wypożyczenia 20 książek z biblioteki (plus, mamy kilka swoich świątecznych wydań) Warto iść przed grudniem by "zdobyć"  najciekawsze Świąteczne wydania. Nam sie udało znaleść bardzo fajnych tytułów. Oto książki które będziemy czytać w tym okresie świątecznym (czy mówiłam już że kocham bibliotekę?)Ten zestaw (plus pare innych książek) posłuży nam do odliczania dni do świąt:


Codziennie wieczorem, Synek będzie otrzymywał jedną książke do przeczytania przed snem. Aby było ciekawiej każda książka będzie zapakowana w świątecznym pudełeczku (codziennie tym samym, kto ma czas na cudowanie z 24 pudełkami? hehe)


w pudełeczku będzie kryła się niespodzianka pod postacią książeczki którą będziemy czytać danego wieczoru


Im więcej książek na stercie "przeczytanych" tym bliżej jesteśmy świąt
Ale żeby ułatwić sprawę, na lodówce mamy również wydrukowany kalendarz i codziennie synek będzie kolorował kolejny obrazek aż dojdziemy do 24 dnia z gwiazdką


kalendarz do pobrania za darmo  na Simple Fun for Kids (zjedz w dół strony, wpisz swoje imię i email, kliknij 'download now' a otrzymasz email'a z linkiem do pobrania i wydrukowania)
Synkowi bardzo się podobał. Jest to również dobrą wizualną pomocą do odliczania dni do świąt dla młodszych dzieci


... czekamy na święta ;) ... a teraz czas na pisanie listu do Mikołaja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty